HomeAktuality

Premiér Eduard Heger diskutoval so zástupcami živnostníkov a malých a stredných podnikateľov

Predseda vlády SR Eduard Heger diskutoval v pondelok 21. júna 2021, so zástupcami živnostníkov a podnikateľov zo Slovenskej asociácie malých a stredný

Prvá medzinárodná konferencia „Malé a stredné podnikanie v Európskom hospodárskom priestore“
Záznam z VIII. konferencie Rodinné podnikanie na Slovensku, 24. 11. 2021
Zborník príspevkov z „Česko – Slovenskej konferencie pre rodinné podniky“, 22.09.2022

Predseda vlády SR Eduard Heger diskutoval v pondelok 21. júna 2021, so zástupcami živnostníkov a podnikateľov zo Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov, Slovenskej živnostenskej komory a Slovenského živnostenského zväzu.

Bolo to úvodné stretnutie za okrúhlym stolom v priestoroch Úradu vlády SR. V budúcnosti sa v podobnom formáte uskutočnia pravidelné stretnutia, na ktorých by sa riešili zásadné a strategické veci na podporu podnikateľského prostredia.

Predseda vlády SR Eduard Heger zdôraznil, že vláda chce znižovať administratívne zaťaženie a vytvárať prostredie pre rozvoj malých a stredných podnikov. Témou diskusie bolo odstraňovanie takzvaného rezortizmu pri vytváraní podmienok pre podnikateľov. „Hľadáme riešenia na zjednodušenie podnikania na Slovensku, aby sa živnostníci a podnikatelia mohli viac venovať podnikaniu a menej byrokracii a administratíve. Za malými a strednými firmami stoja občania, ktorí žijú, podnikajú a vytvárajú pracovné miesta na Slovensku, a preto im treba pomôcť.“
Zástupcovia živnostníkov v diskusii otvorili aj tému podpory remeselných živností, rozsahu živnostenského oprávnenia. Dôležitou témou boli aj rodinné podniky, ich podpora a úprava administratívnych bariér.

Fotografie zo stretnutia nájdete tu https://bit.ly/3qfLHJn.

21.06.2021

Tlačový a informačný odbor
ÚV SR